Eventy, imprezy integracyjne

Warsztaty z Baristą czyli jak zaskoczyć pyszną kawą

Większość z Nas każdego dnia pije swoją ulubioną kawę. Często zdarza się, że smak kawy nie spełnia naszych oczekiwań. Warsztat z Baristą, czyli pasjonatem kawy, który umiejętnie dobiera ziarna, parzy oraz podaje kawę, pozwoli na zdobycie wiedzy na temat rodzajów i typów kawy. Jaką kawę kupować, na co zwracać uwagę na etykiecie. Barista opowie o procesie przygotowania kawy i wszystkich czynnikach, które mają wpływ na jej smak.

Uczestnicy poznają wiele faktów oraz mitów związanych z kawą, nauczą się przygotowywać kawę i tworzyć zabawne kształty na wierzchu kawy ze spienionym mlekiem. Wszystko w profesjonalnej Akademii lecz swobodnej formie z dbałością o najdrobniejszy detal.

Degustacje win i spotkanie z Sommelierem

W Polsce rośnie liczba miłośników wina. Dzięki warsztatom z winem uczestnicy dowiedzą się jak rozpoznawać wina, szczepy jak wybierać smaki i dobierać odpowiednio do okazji i menu. Sommelier, czyli najlepszy znawca i pasjonata win, podzieli się własną wiedzą i podpowie, które wina należy wybierać w zależności od upodobań smakowych.

Poznają swój gust dzięki testowaniu różnego typu win. Dowiedzą się o ich historii oraz sposobach produkcji i przechowywania. Kończąc warsztat uczestnik będzie posiadał podstawową wiedze na temat najbardziej popularnych win, smaków i umiejętności doboru do dań.

Na życzenie klienta można dokonać degustacji tematycznej poświęconej określonemu regionowi lub krajowi z którego pochodzą wina.

Degustacja i warsztat z wina może być uzupełnieniem warsztatu kulinarnego i idealnym zwieńczeniem wieczoru.

Koszt szkolenia uzależniony jest od typu, długości szkolenia oraz wybranych win ( koszt butelki od 40 do 200 zł)

Warsztaty kulinarne i wspólne gotowanie pomysłem na szkolenie integracyjne

Szkolenie połączone z warsztatem kulinarnym to pomysł na oryginalne spotkanie, integracje i dodatkowe ćwiczenia zespołowe.

Profesjonalna kuchnia z kilkuosobowymi stanowiskami, przy których uczestniczy uczą się i przyrządzają najbardziej wykwintne dania. Pod okiem znanych szefów kuchni, słuchając wskazówek i naśladując ich warsztat. Każdy może poczuć się jak uczestnik programu Master Chef.  Stopień trudności i rodzaj kuchni dopasowywany jest do potrzeb klientów.

Wspólne gotowanie ułatwia komunikację i sprzyja budowaniu dobrych relacji. Uczymy się jak przyrządzać owoce morza lub jak przygotować pysznego steka. Zajęcia takie można wzbogacić o elementy konkurencji a efekt wspólnego gotowania może okazać się wyśmienitym lunchem bądź kolacją dla wszystkich.

Z każdego wydarzenia udostępniamy fotorelację.

Koszt warsztatów uzależniony jest od rodzaju przygotowywanej kuchni ( składników do dań) oraz długości szkolenia.( koszt od 300 do 1000 zł/os)